Idzie wiosna czas na remont! Jak więc wybrać odpowiednią ekipę i na co zwrócić uwagę?

with 1 komentarz

Jeśli już nieraz zastanawialiście się nad metamorfozą swojej łazienki, zmianą mebli kuchennych lub całkowitym odświeżeniem swojego mieszkania, to jest to idealny moment. Co prawda aby znaleźć dobrą i rzetelną ekipę remontową trzeba się nieźle naszukać. Na rynku jest zatrzęsienie ofert a każda z nich jest atrakcyjniejsza od innej. Na co zwrócić uwagę wybierając solidną firmę? W odpowiedzi na to pytanie pomoże nam Pan Piotr, właściciel firmy remontowo-budowlanej.
Według naszego fachowca najwięcej zleceń zdobywamy przez polecenie, bo przecież jeśli przykładowo Pan Wojtek robił rok temu u mojej koleżanki malowanie to Pan Wojtek i w tym roku solidnie przeprowadzi mi remont całego mieszkania. Dla większości fachowców zdanie: NIE MA PROBLEMU, WSZYSTKO ZROBIMY SZANOWNA PANI, jest jak mantra powtarzana przez całe życie. Do zgrzytu dochodzi w momencie gdy nasz przykładowy Pan ostatnio zmieniał kable elektryczne wieki temu lub docięcie płytek pod kątem 45st jest dla niego czarną magią. Widząc efekty dostajemy białej gorączki i szukamy ratunku u innej ekipy bądź w internecie. Niestety tym sposobem możemy słono przepłacić za nasz remont nie wspominając o nadszarpanych nerwach i zmarnowanym czasie.
Warto więc zastanowić się nad wyborem ekipy. Zapytać o ilość pracowników, jakimi remontami zajmowali się do tej pory. Odpowiedź ROBIMY WSZYSTKO, nie powinna być satysfakcjonująca. Poproście by pokazali Wam zdjęcia ze zrealizowanych prac, zadajcie podstawowe pytania odnoście cen np. za punkt elektryczny, za malowanie. Dopytajcie ile dodatkowo będą kosztowały materiały na wykończenie waszego wnętrza kleje, gipsy, farby, płyty, akryle. Dowiezienie tych materiałów, wnoszenie też może być dodatkowo płatne a nie zostało ujęte w ofercie firmy. Bardzo często, kosztorys który otrzymujecie, jest na konkretną sumę bez wyszczególnienia prac – ilości przewidzianych punktów, wykończenia m2. Niestety w tym wypadku nie mamy możliwości sprawdzenia czy wyliczenie jest poprawne i czy uwzględniono w wycenie wszystkie nasze prośby. W momencie rozliczenia możemy niemiło zostać zaskoczeni kwotą dodatkową. Każda nieprzewidziana praca musi być zgłoszona wcześniej do inwestora czyli do Was i to Wy musicie zaakceptować jej dodatkowy koszt i konsekwencje które za tym idą. Powinniście również pilnować kosztów i każdą rzecz poza umową spisywać aby później nie usłyszeć A PRZECIEŻ MÓWILIŚMY I SIĘ PAN ZGODZIŁ. Warto również znienacka wpaść na budowę aby sprawdzić jak panowie sobie radzą 🙂 . Wycena remontu mieszkania z rynku wtórnego powinna opierać się o wcześniejszą wizytę naszego fachowca. Jeśli taka osoba nie widzi potrzeby obejrzenia wcześniej pomieszczeń do remontu to możemy dać sobie spokój.
Najważniejsze jednak aby nie dać sobie wmówić że czegoś nie da się zrobić i już. Prawie wszystko da się zrobić (za odpowiednią opłatą) 🙂
Wiemy że temat wyboru ekipy nie został przez nas doszczętnie wyczerpany ale już wkrótce uzupełnimy go o nasze przemyślenia i doświadczenia.

One Response