Dom, okolice Łowicza

Projekt domu na odległość to niemałe wyzwanie. Konsultacje mailowe, telefoniczne, prawie 100km między naszym biurem a inwestycją. Dla architektów z MProjekt nie stanowiło to większego problemu. Współpraca z Klientami była konkretna i szybka. Inwestorom zależało na stworzeniu przestrzeni otwartej, w której pojawi się sporo powierzchni odbijających światło, jak lustra, szkło czy też lakierowane meble.

Aby nadać wnętrzu surowego charakteru, na jednej ze ścian daliśmy beton, który znajduje się zarówno na szafce rtv jak i na kominku. Przytulności nadaje drewniana podłoga z ręcznie fazowanej deski.  W kuchni, na blacie, użyliśmy spieku kwarcowego, który idealnie nadaje się na powierzchnie robocze. Toaleta na parterze, to połączenie bieli i czerni. Duże lustro na całej ścianie, optycznie powiększa niewielką przestrzeń, a szklana lampa, złożona z kilku niewielkich kul pięknie odbija się w narożnej tafli szkła dając efekt rozświetlenia.

Łazienka na poddaszu, jest zupełnie inna niż pomieszczenia na dole. Tutaj Inwestor zgodził się na wprowadzenie dominującego koloru jakim jest kobaltowa ściana. Szafka umywalkowa, przechodzi w toaletkę natomiast lustro w szklanej ramie i wolnostojąca wanna nadają wnętrzu szyku.

  • Powierzchnia 80 m2
  • Pomieszczenia kuchnia z jadalnią, salon, przedpokój, klatka schodowa, łazienka, toaleta