Żoliborz Artystyczny

Dla pięcioosobowej rodziny najważniejsza jest funkcjonalność. Głównym wymogiem naszych Klientów było stworzenie dużej, wspólnej przestrzeni, w której będzie można mieć oko na każde z dzieci.
Pierwotnie, mieszkanie zakupione przez Inwestorów, posiadało osobną kuchnię o powierzchni 10m2 oraz salon 27m2. Te dwie przestrzenie połączyliśmy aby wygospodarować miejsce na duży stół dla całej rodziny i powiększyć kuchnię tak, by komfortowo przygotowywać posiłki dla pięciu osób. Na blatach użyliśmy spieku iron grey, który charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością oraz odpornością na wysokie temperatury.

Wszystko w tym projekcie miało priorytetowe znaczenie, użyte materiały – które łatwo doczyścić po zabawie w kuchni, ilość szaf, szafeczek, szuflad. Miało być przytulnie i nowocześnie, prosto i funkcjonalnie.
Łazienka z wanną to połączenie forniru oliwkowego oraz białej, matowej płytki 3d. Ponieważ łazienka jest przeznaczona zarówno do użytku dzieci, jak i gości, musieliśmy maksymalnie zagospodarować jej przestrzeń. Ukłonem dla najmłodszych jest dość ciekawa umywalka Axor, która od razu wzbudziła zainteresowanie oraz okrągłe, podświetlone lustro. Aby zwiększyć funkcjonalność toalety, znajdującej się przy sypialni, nieco poszerzyliśmy pomieszczenie, zwężając przy tym korytarz i zmieniliśmy ją w niewielką łazienkę z prysznicem. Duże, podświetlone lustro optycznie powiększa przestrzeń natomiast meble z bielonego dębu nadają łazience delikatny charakter. Wnękę w korytarzu wykorzystaliśmy do stworzenie pomieszczenia gospodarczego z pralką, suszarką i miejscem na wszelkie środki czystości.

Sypialnię, która miała 19m2 , podzieliśmy na dwie części – garderobę 5m2 oraz część sypialnianą 14m2. Dzięki temu, zyskaliśmy sporo przestrzeni do przechowywania i czystą, niezagraconą strefę nocną.

  • Powierzchnia: 80m2
  • Pomieszczenia: salon z jadalnią, kuchnia, przedpokój, dwie łazienki, garderoba, sypialnia